Шумен (област): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 5 години
с
с (Bot: Migrating 42 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q184981 (translate me))
Боjан,
Буjновица,
[[Венец (село)|Венец]],
Габрица,
Денница,
Висока Полјана,
Врбак,
Дл’жко,
Хитрино,
Дл'жко,
Добри Војниково,
Единаковци,
Тимарево,
Трем,
[[Хитрино]],
Черна
 
=== [[Општина Никола Козлево]] ===
Векилски,
В’лнари,
В'лнари,
Каравелово,
Красен Дол,
Крива Река,
[[Никола Козлево]],
Пет Могили,
Ружица,
Стан,
Стоян Михајловски,
Трница
Тр'ница
 
=== [[Општина Велики Преслав]] ===
Бјал брјаг,
Веселиново,
Жел’д,
Жел'д,
К’лново,
К'лново,
Ново Јанково,
Риш,
Друмево,
Ивански,
Илија Бл'сковоБл’сково,
Кладенец,
Костена Река,
340

уредувања

Прегледник