Македонски парламентарни избори (1990): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Infobox Election
| election_name = Македонски претседателскипарламентарни избори, 1990
| country = СР Македонија
| type = парламентарни

Прегледник