Илко Стефановски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(дополнување)
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''Илко Стефановски''' ({{роден во|Битола}}, {{роден на|4|ноември|1952}} - {{починал во|Битола}}, {{починал на|6|декември|2011}}) бил македонски театарски и филмски актер, првенец на [[Народен театар - Битола|Битолскиот народен театар]].<ref>{{цитирано списание|date=2004|journal=Културен живот|publisher=Културно-просветна заедница на Македонија|language=македонски}}</ref>
 
==Биографија==
 
== Надворешни врски ==
* {{IMDb name|0825062}}
[http://www.imdb.com/name/nm0825062/ IMDb]
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Стефановски, Илко}}
 
[[Категорија:Родени во 1952 година]]
[[Категорија:Починати во 2011 година]]
[[Категорија:Битолчани]]
 
[[Категорија:Македонски глумци]]
 
[[Категорија:Добитници на наградата „11 Октомври“]]

Прегледник