Прејди на содржината

Ладислав Палфи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 133 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот менува: Линк -> Врска)
Нема опис на уредувањето
* [http://mmc.edu.mk/IRAMbooks/thesis/MATJordanoska.pdf Врска до трудот за Палфи на Трена Јорданоска (2008) во рамки на ИРАМ]
 
[[Категорија{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Македонски пијанисти|Палфи, Ладислав]]}}
[[Категорија:Родени во 20-тите|Палфи, Ладислав 1924 година]]
[[Категорија:Починати во 2008 година]]
[[Категорија:Суботичани]]
[[Категорија:Македонски пијанисти]]
451

уредување