Разлика помеѓу преработките на „Свети Наум Охридски Чудотворец“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
|prayer_attrib=
}}
<blockquote>'''Свети Наум Охридски Чудотворец''' (са. [[830]] - [[23 декември]] [[910]]) - [[Среден век|средновековен]] научник, [[писател]], учител, и еден од основоположниците на словенската и [[Македонска книжевност|македонската писменост]] и просвета.</blockquote>[[Податотека:Св Наум.JPG|мини|лево|Манастирот „Св. Наум Охридски“ на брегот на [[Охридското Езеро]]]]
[[Податотека:Св Наум.JPG|мини|лево|Манастирот „Св. Наум Охридски“ на брегот на [[Охридското Езеро]]]]
 
==Биографија==
Анонимен корисник

Прегледник