Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1940]] 
|[[Херби Хенкок]] — американски [[џез]]-музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1941]] 
|[[Боби Мур]] — англиски [[фудбал]]ер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1948]] 

Прегледник