Ѕидот на плачот (плоштад): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
}}
 
'''Ѕидот на плачот''' ({{lang-en|'''Western Wall Plaza'''}} {{lang-he|'''רחבת הכותל המערבי'''}}) — градски [[плоштад]] во еврејскиот четврт на Стариот град на [[Ерусалим]], покрај самиот [[Ѕид на плачот]], се наоѓа во источниот дел на плоштадот.
 
== Галерија ==
245

уредувања

Прегледник