Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
(Кратенката за белоруски јазик е бе а не блр)
с
Мнозинство: [[Белорусија]], [[Русија]], [[Украина]].
Малцинство: [[Естонија]], [[Литванија]], [[Латвија]], [[Молдавија]], поранешни советски републики.
|langs=[[источнословенски јазици]]:<br><small>[[белорускиБелоруски јазик|белорускиБелоруски]], [[рускиРуски јазик|рускиРуски]], [[русинскиРусински јазик|русинскиРусински]], [[украинскиУкраински јазик|украинскиУкраински]]</small>
|rels= [[атеизамПравославие]], [[православиеАтеизам]], [[католицизамКатолицизам]]
|related = [[Словени]]
}}
3.643

уредувања

Прегледник