Разлика помеѓу преработките на „Западни Словени“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одбиени последните 4 промени (од Sashko1999) и ја поврати преработката 3413903 на Тиверополник
(Одбиени последните 4 промени (од Sashko1999) и ја поврати преработката 3413903 на Тиверополник)
{{Инфокутија народ
|group = Западни Словени</br><small>SłowianieZápadní zachodniSlované ([[Полскичешки|плчеш.]]) <br> Západní SlovanéSlovania ([[ЧешкиСловачки јазик|чешск.]]) <br>ZápadníSłowianie Slovaniazachodni ([[Словачкиполски|скпл.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Западните Словени (светлозелено) на картата на Европа.

Прегледник