Разлика помеѓу преработките на „Западни Словени“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 95.180.182.45 (разговор), вратено на последната верзија на KasparBot)
{{Инфокутија народ
|group = Западни Словени</br><small>Západní SlovanéSłowianie zachodni([[чешкиПолски|чешпл.]]) <br> Západní SlovaniaSlované ([[СловачкиЧешки јазик|скчеш.]]) <br>SłowianieZápadní zachodniSlovania ([[полскиСловачки|плск.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Западните Словени (светлозелено) на картата на Европа.
3.403

уредувања

Прегледник