Централна банка на Иран: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бришам „Iranmoney.jpg“, датотеката беше избришана од Commons од Zirland заради: In category Other speedy deletions; no license.
сНема опис на уредувањето
с (Бришам „Iranmoney.jpg“, датотеката беше избришана од Commons од Zirland заради: In category Other speedy deletions; no license.)
==Гувернери на централната банка на Иран==
Моментален гувернер на '''Централната банка на Иран''' е [[Тахмасб Мизахери]].
 
[[Image:Iranmoney.jpg|thumb|250px|лево|20,000 [[Ирански Риал]]и]]
[[Image:500rial Iran.jpg|thumb|250px|лево|500 [[Ирански Риал]]и]]
[[Image:1000rial Iran.jpg|thumb|250px|лево|1,000 [[Ирански Риал]]и од [[1961]] со ликот на [[Пахлави]]]]

Прегледник