11 март (починале): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Фридрих Мурнау]] — [[Германија|германски]] [[режисер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1941]] 
|[[Јосиф Михајловиќ]] — градоначалник на [[Скопје]] пред [[Втора светска војна|Втората светска војна]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1955]] 

Прегледник