Кавал: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 29 бајти ,  пред 16 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
[[Слика:Malzvucnik.jpg]][[Медија:Sarplaninska ezgija.ogg|''Шарпланинска езгија'' за кавал во изведба на мајстор Миле Коларов]]
 
[[Слика:kaval.jpg|thumb|right|200px|Кавал]]

Прегледник