Разлика помеѓу преработките на „814“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 26 бајти ,  пред 5 години
с
викилинк форматирање: 2x [a|ab] → [a]b
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (викилинк форматирање: 2x [a|ab] → [a]b)
== Настани ==
 
* [[Луј I]] го наследува [[Карло Велики]] како крал на [[Франки|Франките]]те.
* [[Бугари|Бугарите]]те го опседнуваат [[Константинопол]].
 
== Родени ==
100

уредувања

Прегледник