Разлика помеѓу преработките на „27 јануари (родени)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
викилинк форматирање: [a|a] → [a]
с
с (викилинк форматирање: [a|a] → [a])
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1585]] 
|[[Хендрик Аверкамп]] — пејзажист од [[златно време на холандското сликарство|златно време на холандското сликарство]]
|-
|valign="top" align="right"|[[1687]] 
100

уредувања

Прегледник