Разлика помеѓу преработките на „28 јуни (починале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b
(дополнување)
с (викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b)
|-
|valign="top" align="right"|[[1992]] 
|[[Михаил Таљ]] — [[СССР|советски]] [[шах|шахист]]ист со потекло од [[Латвија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1993]] 
100

уредувања

Прегледник