Разлика помеѓу преработките на „23 септември“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 68 бајти ,  пред 5 години
с
викилинк форматирање: 4x [a|ab] → [a]b
с (викилинк форматирање: 4x [a|ab] → [a]b)
(267-и во [[престапна година]]). Остануваат 99 денови до крајот на годината.
 
Во [[астрономија|астрономијата]]та - вообичаената дата на која настапува [[есенска рамноденица]] (првиот ден на [[есен|есента]]та) на [[Северна Хемисфера|Северната Хемисфера]], односно [[пролетна рамноденица]] (првиот ден на [[пролет|пролетта]]та) на [[Јужна Хемисфера|Јужната Хемисфера]].
 
Во [[астрологија|астрологијата]]та - првиот цел ден на хороскопскиот знак [[вага (хороскопски знак)|вага]].
 
{{#ifexist:23 септември (настани) |'''Настани:''' {{:23 септември (настани)}}}}
100

уредувања

Прегледник