Разлика помеѓу преработките на „2003“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 19 бајти ,  пред 4 години
с
викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b
с (викилинк форматирање: [a|ab] → [a]b)
 
== Настани ==
* [[1 февруари]] - Спејс шатлот [[Колумбија (спејс шатл)|Колумбија]] се распаѓа над небото на [[Тексас]], убивајќи ги сите 7 [[астронаут|астронаути]]и
* [[12 март]] - Во [[Белград]] е убиен српскиот премиер [[Зоран Џинџиќ]]
* [[15 март]] - [[Ху Ѓинтао]] станува претседател на Народна Република [[Кина]]
100

уредувања

Прегледник