Портал:Спорт/Дали знаете: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(мала поправка)
Нема опис на уредувањето
*Женската кошаркарска репрезентација на [[Советски Сојуз|Советскиот Сојуз]] на 22 учества на Европските првенства освоила 21 златен и 1 сребрен медал.
 
*[[Кошарка|Кошаркарскиот]] тим од [[НБА]] лигата [[Бостон Селтикс]] годинава ја освои рекордната 17. титула.
 
 
691

уредување

Прегледник