Разлика помеѓу преработките на „Либрвил“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 14 бајти ,  пред 5 години
с (нов подреден клуч за Категорија:Либрвил: „ “ користејќи го HotCat)
'''Либрвил''' (француски: ''Libreville'') е главниот град на [[африка]]нската држава [[Габон]]. Либрвил има население од околу 578.156 жители и воедно е најголем град во државата. Градот се наоѓа на реката [[Комо (река)|Комо]], во близина на [[Гвинејскиот Залив]]. Либрвил е еден од главните центри за трговија со дрво.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Габон]]
 

Прегледник