Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
}}
 
'''ФК Шкендија''Искра''''' ({{lang-sq|KF Shkëndija}}, во превод: ''Искра''<ref>[http://recnik.off.net.mk/recnik/albanski-makedonski/*shkend* shkëndij/ë,-a] — Албанско-македонски речник, off.net</ref>) — [[фудбал]]ски клуб од [[Тетово]], [[Република Македонија|Македонија]], формиран во [[1979]] година. Моментално игра во [[Прва македонска лига (фудбал)|Првата македонска фудбалска лига]]. Своите натпревари ги игра на [[Градски стадион Тетово|Градскиот стадион]] во Тетово. Клубот е освојувач на Првата лига во сезоната [[Прва фудбалска лига на Македонија 2010/2011|2010/11]] и на [[Куп на Македонија (фудбал)|Купот на Македонија]] [[Македонски куп во фудбал 2015/2016|2015/16]].
 
== Наводи ==
Анонимен корисник

Прегледник