Тадао Такајама: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 133 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox football biography 3 |playername={{flagicon|Јапонија}} {{PAGENAME}} |image= |dateofbirth={{birth date|1904|6|24|df=yes}} |cityofbirth=...)
 
Нема опис на уредувањето
|nationalyears1=1930|nationalteam1={{flagicon|Јапонија}} [[Фудбалска репрезентација на Јапонија|Јапонија]]|nationalcaps1=2|nationalgoals1=1
}}
'''{{PAGENAME}}Тадао Такајама''' (роден {{роден на|24|јуни|1904}} во {{роден во|Токио}} - починал на {{починал на|1|јули|1980}}) е— поранешен [[Јапонија|јапонски]] [[Фудбал|фудбалер]].
 
==Статистика==

Прегледник