Гром: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 2 бајти ,  пред 5 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
 
* Потточка во списокот
== Громот како тема во уметноста и во популарната култура ==
Громот се јавува како честа тема во [[уметност]]а и во [[Популарна култура|популарната култура]], како:
* „Што рече громот“ - песна од поемата на [[Томас Стернс Елиот]] „[[Пуста земја]]“ од [[1922]] година.<ref>T. S. Eliot, ''Izabrane pesme''. Beograd: Rad, 1977. Beograd: Rad, 1964, стр. 51-54.</ref>

Прегледник