Атентат врз Франц Фердинанд: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Infobox historical event
|Event_Name= Атентат врз надвојводата Франц Фердинанд од Австрија и Софи, војвоткавојвотката од Хохенберг
|Image_Name=DC-1914-27-d-Sarajevo-cropped.jpg|150px
|Image_Caption=

Прегледник