Прејди на содржината

Источни Русини: Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(мали поправки)
сНема опис на уредувањето
[[sk:Rusíni]]
[[sv:Rusiner]]
[[uk:Русини (етнографічна група)]]
[[uk:Русин]]
12

уредувања