Мартина Хингис: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 104 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Мартина Хингис''' (англиски: ''Martina Hingis'', словачки...)
 
Нема опис на уредувањето
'''Мартина Хингис''' ([[Англиски јазик|англиски]]: ''Martina Hingis'', [[Словачки јазик|словачки]]: ''Martina Hingisová'' [[Кошице]], [[Словачка]], [[30 септември]] [[1980]]) е професионален [[Швајцарија|швајцарска]] тенисерка.
== Надворешни врски ==
* [http://www.wtatennis.com/player/martina_hingis_225789_3491]
 
{{спортист-никулец}}
[[Категорија:Швајцарски тенисери]]
[[Категорија:Родени во 1980 година]]
с
Анонимен корисник

Прегледник