Рудолф III (војвода од Саксонија-Витенберг): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| noble family = [[Аскани]]
| father = [[Венцел I (војвода од Саксонија-Витенберг)|Венцел I]]
| mother = Cecilia of [[Carraresi|Carrara]]Сесилија
| spouse = Ана<br/>Барбара
| birth_date = {{circa| 1373}}
{{S-aft|after=[[Албрехт III (војвода од Саксонија-Витенберг)|Албрехт III ]]}}
{{S-end}}
 
 
[[Категорија:Изборни кнезови на Саксонија]]
[[Категорија:Војводи на Саксонија-Витенберг]]
[[Категорија:Аскани]]

Прегледник