Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 110 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
| титули =
| лига = [[Втора македонска кошаркарска лига|Втора Лига Мажи]]
| сезона = 2014/15<br[[Втора />Третамакедонска Лигакошаркарска Мажилига 2015/16|2015/16]]
| позиција = 35<small>ти</small>
| вебместо = [http://kkangeli.webs.com kkangeli.webs.com]
| h_body=000099|h_pattern_b=_thinwhitesides|h_shorts=000099|h_pattern_s=
}}
 
'''Кошаркарскиот Клуб Ангели''' е клуб од [[Драчево]], [[Скопје]], [[Македонија]]. Клубот се натпреварува во [[Втора македонска кошаркарска лига|Втората македонска кошаркарска лига]]. Своите домашни натпревари ги игра во Спортската сала Драчево. Клубот е формиран во 2006 година.
 
==Историја==

Прегледник