Аеродром (населба во Скопје): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
== Историја ==
[[Податотека:Aerodrom, montazni objekti, 1964.jpg|мини|Панорамски приказ на новоизградените монтажни објекти во населба Аеродром, 1964]]
[[Податотека:Stara_aerodromska_zgrada.jpg|десно|мини|300п|Стариот аеродром]]
[[Податотека:Црква Св. Илија - Аеродром.JPG|мини|десно||250п|[[Црква „Св. Илија“ - Аеродром|Црквата Св. Илија]]]]

Прегледник