Соломонов храм: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 6 бајти ,  пред 6 години
с (Отстрането уредувањето на 46.217.16.58 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
 
== Пљачки и разрушувања на храмот ==
 
arif
 
Според [[Библија|Библијата]], Храмот на Соломон бил пљачкан неколку пати во текот на времето:
Анонимен корисник

Прегледник