Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски куп на Италија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
|{{Fb team Vicenza}}||1
|}
 
== Надворешни врски ==
{{Commonscat|Фудбалски куп на Италија}}
* [http://www.figc.it/ Официјална страна на фудбалскиот сојуз на Италија]
* [http://www.sofascore.com/standings/football/italy/coppa-italia/35 Coppa Italia, sofascore.com]
* [http://www.rsssf.com/tablesi/italcuphist.html Italy - List of Cup Finals, rsssf.com]
 
{{Фудбал во Италија}}
 
[[Категорија:Фудбал во Италија]]

Прегледник