Разлика помеѓу преработките на „Влашка“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 26 бајти ,  пред 5 години
original
с (додадена Категорија:Отоманска Романија користејќи го HotCat)
(original)
{{Infobox former country
|native_name = ''Țara Românească''<br>Цѣра Рȣмѫнѣскъ<br>Землѧ Ѹгровлахїиска
|conventional_long_name = Кнежество Влашка
|common_name = Влашка
189

уредувања

Прегледник