Разлика помеѓу преработките на „Оулу“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 73 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
'''Оулу''' е— ({{lang-fi|Oulu}}) [[град]] и [[општина]] во регионот [[Северна Остроботнија]] во [[Финска]]. Тој е најнаселениот град во [[север]]на Финска и шести најнаселен град во [[држава]]та. Зафаќа површина од 1,513.37 km2 и има население од 145,256198.804 (март 2016).
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Оулу| ]]
[[Категорија:Градови во Финска]]
[[Категорија:Пристанишни градови на Балтичкото Море]]

Прегледник