Разлика помеѓу преработките на „Мутација“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
(дополнување)
 
==Мутацијата како тема во уметноста и во популарната култура==
Некои дела доод областа на [[Уметност|уметноста]] и [[Популарна култура|популарната култура]] ја обработуваат мутацијата, како на пример:
* „Мутант“ - расказ на рускиот писател [[Едвард Лимонов|Едуард Лимонов]].<ref>Едуард Лимонов, ''Девојка-ѕвер!''. Скопје: Темплум, 2007, стр. 14-30.</ref>
 

Прегледник