Разлика помеѓу преработките на „Саси“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 3.871 бајт ,  пред 5 години
Создадена страница со: File:Central Europe, 919-1125.jpg|thumb|Татковината на Сасите, по која денешните германски држави [[С...
(Создадена страница со: File:Central Europe, 919-1125.jpg|thumb|Татковината на Сасите, по која денешните германски држави [[С...)
(нема разлика)
88

уредувања

Прегледник