Предлошка:Згради и градби во Струмица: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
|group2 = [[Список на цркви и манастири во Струмичката епархија|Цркви]]
|list2 = [[Црква “Св. Петнаесет тивериополски маченици“|Свети Петнаесет маченици]] {{·}} [[Црква „Св. Кирил и Методиј“ - Струмица|Свети Кирил и Методиј]] {{·}} [[Црква Успение на Пресвета Богородица (Струмица)|Успение на Пресвета Богородица]] {{·}} [[Црква на Светите Григориј Палама и Свети Димитриј (Струмица)|Светите Григориј Палама и Свети Димитриј]] {{·}} [[Црква “Св„Св. Врачи КозмаКузман и Дамјан“ - Струмица|Свети Врачи КозмаКузман и Дамјан]] {{·}} [[Црква Свети Илија (Струмица)|Свети Илија]] {{·}} [[Катедрална црква „Успение на Пресвета Богородица“ - Струмица|Католичка црква]] {{·}} [[Црква Свети Јован Крстител (Струмица)|Јован Крстител]] {{·}} [[Евангелско-методистичка црква (Струмица)|Евангелско-методистичка црква]] {{·}} ''[[Црква „Св. Константин и Елена“ - Струмица|Свети Константин и Елена]]'' {{·}} ''[[Црква „Св. Димитриј“ - Струмица|Свети Димитриј]]''
 
|group3 = [[Список на џамии во Штипското муфтиство|Џамии]]

Прегледник