12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
Нема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1484]] 
|[[Антонио да Сангало Помладиот]] — важен италијански [[архитект]] од времето на [[Ренесансаренесанса]]та.
|-
|valign="top" align="right"|[[1577]] 

Прегледник