Зоја Зауцена: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 24 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|birth_place =
|death_date =899
|death_place ={{починал во|КонстантинополЦариград}}
|place of burial =[[Црква Свети Апостоли (КонстантинополЦариград)|Црква Свети Апостоли)]]
}}
'''Зоја Зауцена''' (? - [[899]]) била византиска царица, втора сопруга на царот [[Лав VI Мудриот]].

Прегледник