Прејди на содржината

Сони Колбрели: Разлика помеѓу преработките

Додадени 546 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
| role = Возач
| ridertype =
| proyears amateuryears = 2009–2011<br>2010<br><br>2011<br><br />2012–
| proteams amateurteams = Залф Дезире Фиор<br>→{{ct|CSF|2010}} ''(стажант)''<br>→{{ct|CSF|2011}} ''(стажант)''<br />{{ct|CSF|2012}}
| majorwinsproyears = 2012–
| updated proteams = 24 октомври 2014{{ct|CSF|2012}}
| majorwins = '''[[Класични велосипедски трки|Еднодневни трки и класици]]'''
:[[Гран Премио Бруно Бегели]] (2015)
:[[Гран Премио ди Лугано]] (2016)
| updated = 24 март 2016
}}
 
: 5. Гран при Пино Черами
: 6. [[Милано-Сан Ремо 2014|Милано-Сан Ремо]]
;2015
: 1. Копа Италија
: 1. [[Податотека:Jersey yellow.svg|20п]] Краен пласман [[Тур ди Лимузен]]
::1. Етапа 1
: 1. [[Гран Премио Бруно Бегели]]
: 3. [[Гран Пиемонт]]
: 5. Копа Уго Агостони
: 6. Копа Сабатини
: 6. Гран Премио Индустрија е Комерчо ди Прато
: 10. Копа Берноки
;2016
: 1. [[Гран Премио ди Лугано]]
: 2. [[Трофео Лаигвелја]]
: 9. [[Милано-Сан Ремо 2016|Милано-Сан Ремо]]
{{Palmares end}}
 
!2013
!2014
!2015
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија|Џиро]]'''
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2013|89]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2014|94]]
| style="text-align:center;"|[[Џиро д’Италија 2015|100]]
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey yellow.svg|20п|link=Генерален пласман на Тур де Франс]] '''[[Тур де Франс|Тур]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
|-
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања|Вуелта]]'''
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
| style="text-align:center;"|—
|}
 
СО = се откажал; — = не учествувал
 
== Наводи ==
{{Ризница-врска|Sonny Colbrelli}}
* [http://colnago-csf.com/?page_id=866 Профил на официјалната страница на екипата]
* {{cycling archives|48356}}
* {{CQ ranking}}
* [http://cqranking.com/men/asp/gen/rider.asp?riderid=16666 Профил на ''Cycling Quotient'']
* {{ProCyclingStats}}
 
{{Возачи во Бардијани-ЦСФ}}
 
{{Лични податоци
|NAME = Колбрели, Сони
|ALTERNATIVE NAMES =
|SHORT DESCRIPTION = [[друмски велосипедист]]
|DATE OF BIRTH = 17 мај 1990
|PLACE OF BIRTH = Дезенцано дел Гарда, Италија
|DATE OF DEATH =
|PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Колбрели, Сони}}
[[Категорија:Италијански велосипедисти]]
[[Категорија:Родени во 1990 година]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Луѓе од Дезенцано дел Гарда]]