Разлика помеѓу преработките на „Воден (општина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
ситна поправка
с
с (ситна поправка)
:* Општински оддел Техово (893 жители)
::* село [[Техово]] (Καρυδιά, Каридија) (438 жители)
::* село [[Кронцелево]] (ΚερασιέςΚερασέαι, КерасиесКерасее) (455 жители)
 
На територијата на општинскиот оддел се наоѓа и запустеното село [[Патичино]] (Патима).

Прегледник