Прејди на содржината

Поатуански дијалект: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|fam2=[[Италијански јазик|италијански]]
|fam3=[[романски јазици|романски]]
|fam4=[[западно романсизападноромански јазици|западни]]
|fam5=[[Галско-романскиГалоромански јазици|галско-романскигалоромански]]
|fam6=[[оилски јазици|оилски]]
|isoexception=дијалект