Разлика помеѓу преработките на „Дина“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 198 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
:''Оваа статија е за форма од пустинскиот релјеф наречена дина; за други значења, види [[Дина (појаснување)]]. ''
 
'''Дина''' е форма на [[Пустина|пустински]] [[релјеф]], односно куп од [[песок]].
 
235

уредувања

Прегледник