Разлика помеѓу преработките на „Железница“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 37 бајти ,  пред 5 години
с
[[Теснолинејка|Теснолинејката]] [[Ѓорче Петров (населба)|Ѓорче Петров]] – [[Кичево]] почнува да се демонтира [[1948]] и е заменета со нормален колосек но во две фази првата фаза до [[Гостивар]] е завршен на [[25 мај]] [[1952]] година а вториот дел до [[Кичево]] во [[1969]] година а делот до [[Охрид]] останува само како проект.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
{{Транспорт}}
* [[Пруга]]
* [[Шина]]

Прегледник