Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 565 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| слика знаме=Flag of Saraj Municipality.svg
| популација= 35.408
| проценка на популација= 40.158<ref name="ДЗС">{{наведена мрежна страница|url=http://www.stat.gov.mk/publikacii/2.4.15.10.pdf|title=Процени на населението на 30.06.2014 и 31.12.2014 според полот и возраста, по општини и по статистичките региони (HTEC 3 - 2007 година)|date=јули 2015|publisher=[[Државен завод за статистика на Република Македонија]]|language=македонски|accessdate=26 јануари 2016|location=Скопје}}</ref>
| проценка на популација= 39.510
| датум на проценка= 3130.1206.2012 2014
| површина=229,06
| густина=154,58

Прегледник