Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1748]] 
|[[Антоан Лоран де Жисје]] — француски [[Ботаника|ботаничар]], [[биолошка класификација|класификатор]] на [[цветни растенија|цветните растенија]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1823]] 
|[[Александар Островски]] — руски [[драматург]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1839]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1851]] 
|[[Едвард Волтер Маундер]] — англиски [[астроном ]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1852]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1866]] 
|[[Викторија Пруска]] — [[кралство Прусија|пруска]] принцеза.
|-
|valign="top" align="right"|[[1851]] 
|[[Едвард Волтер Маундер]] — англиски астроном .
|-
|valign="top" align="right"|[[1871]] 
|[[Јоанис Метаксас]] — грчки [[фашист]] и диктатор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1885]] 
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Леонид Дербењов]] — советски и руски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1948]] 
|[[Марчело Липи]] — италијански фудбалер и тренер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1956]] 

Прегледник