Разлика помеѓу преработките на „Јаша Зитерлин“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 269 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| amateuryears = 2004–2009<br />2010
| amateurteams = Ахкарен<br />Тим Ротхаус Баден
| proyears = 2011–2013<br />2014-
| proteams = Тирингер Енерги Тим<br />{{ct|MOV|2014}}
| majorwins =
| medaltemplates =
| updated = 18 јануари 2015
{{MedalCompetition|[[Светски првенства во друмски велосипедизам|Светски првенства]]}}
{{MedalCountry| {{безпрелом|{{ct|MOV}}}} }}
{{MedalBronze |[[Светско првенство во друмски велосипедизам 2015|Ричмонд 2015]]|Екипен хронометар}}
| updated = 18 јануари 20152016
}}
 
;2014
: 3. Краен пласман Тур де Бретања
;2015
: 3. [[Податотека:bronze medal blank.svg|15п]] [[Светско првенство во друмски велосипедизам 2015|Светско првенство во екипен хронометар]]
: 10. Краен пласман [[Трка околу Баварија]]
{{Palmares end}}
 
{{Ризница-ред|Jasha Sütterlin}}
* [http://www.rad-net.de/modules.php?name=Fahrerdetails&mid=2230 Достигнувања на rad-net.de]
* [http://www.procyclingstats.com/rider/Jasha_Sutterlin Профил на ''ProCycling'']
* {{Twitter|JashaStterlin}}
* {{Cycling archives}}
* {{CQ ranking}}
 
{{Возачи во Мувистар}}
 
{{Лични податоци
| NAME = Зитерлин, Јаша
| ALTERNATIVE NAMES =
| SHORT DESCRIPTION = германски друмски велосипедист
| DATE OF BIRTH = 4 ноември 1992
| PLACE OF BIRTH = Фрајбург во Брајсгау, Германија
| DATE OF DEATH =
| PLACE OF DEATH =
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Зитерлин, Јаша}}
[[Категорија:Родени во 1992 година]]

Прегледник