Разлика помеѓу преработките на „Тансу Чилер“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 32 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
{{Infobox officeholder
|name = Тансу Чилер<br>Tansu Çiller
| image = Tansu Çiller 2015 (Cropped).jpg
|office = [[Премиер на Турција]]
|president = [[Сулејман Демирел]]

Прегледник