Разлика помеѓу преработките на „Демократска армија на Грција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
|war= [[Грчка граѓанска војна|Грчката граѓанска војна]]
|image=[[Податотека:DSE badge.svg|120px]]
|caption= Амблемот на ДАГ. Буквата [[Делта (буква)|делта]] означува ''демократиа'', што на грчки значи "демократија"„демократија“ и "република"„република“
|active=1946–1949
|leaders= [[Никос Захаријадис]]<br>[[Маркос Вафијадис]]

Прегледник