Разлика помеѓу преработките на „Банско (град)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 42 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
Image:Bansko and pirin mountains.jpg
</gallery>
 
{{Населено место-Бугарија-никулец}}
{{ПМ-гео-никулец}}
 
{{Шаблон:Градови во Бугарија}}
{{Населени места во Општина Банско}}
{{Шаблон:Одморалишта во Бугарија}}
 
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Банско| ]]
[[Категорија:Населени места во Општина Банско]]

Прегледник