Силистра: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 55 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: nl:Silistra (stad))
сНема опис на уредувањето
 
<big>[[Слика:Flag of Bulgaria.svg|30px|Бугарија]]<strong style="font-variant:small-caps;"> Бугарија</strong>
</big>
</big>[[Слика:Flag_of_Europe.svg|30px|Бугарија]]
 
<table style="background: transparent; text-align: left; table-layout: auto; border-collapse: collapse; padding: 0; font-size: 100%;" cellspacing="0" cellpadding="0">

Прегледник